• Berlin zaliczony :)

      W zeszłym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czterodniowej wycieczce do Berlina. To była wspaniała okazja nie tylko do zwiedzenia tego wspaniałego miasta, ale również przetestowania własnych możliwości w zakresie komunikacji z obcokrajowcami. Na wycieczce uczniowie zobaczyli m.in. słynną Bramę Brandenburską i podziwiali widok z Wieży Telewizyjnej będącej niejako wizytówką Berlina. Mieli również szansę na zwiedzenie Reichstagu - siedziby niemieckiego parlamentu - czy odwiedzenie muzeów. Nie zabrakło również czasu na zrobienie zakupów podczas świątecznych jarmarków, które można spotkać w Berlinie na każdym kroku! Na pewno każdy będzie długo wspominał ten cudowny pobyt z niezapomnianą atmosferą i klimatem.

     • Gratulacje!

      W dniu 1 grudnia odbył się etap powiatowy konkursu "Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS". W konkursie uczennica naszej szkoły Aleksandra Francuz zajęła II miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Szkoła do hymnu

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu". Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

     • Akcja Honorowego Krwiodawstwa w I LO

      W dniu 17 listopada 2022 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w ramach turnieju pod nazwą „Młoda Krew Ratuje Życie”. Organizatorem całej akcji jest Świętokrzyski Zarząd PCK w Kielcach. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom akcji, Dyrekcji szkoły oraz Oddziałowi Rejonowemu PCK w Busku-Zdroju za wsparcie i pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

     • Krajoznawstwo i turystyka

      W dniu 7 listopada klasy 1H i 2E udały się na wycieczkę do pogodnego Sandomierza. Uczniowie mieli możliwość odwiedzenia Muzeum Ojca Mateusza. Podczas słonecznego spaceru młodzież zobaczyła także lessowy wąwóz, kościół św. Jadwigi oraz Bramę Opatowską. Dreszczyk emocji wzbudziła wizyta po Podziemnej Trasie Turystycznej, znajdującej się pod Sandomierskiem Rynkiem. Podczas zwiedzania starówki oraz rynku wielu uczniów próbowało pysznych sandomierskich krówek.
      Opiekunami wycieczki byli: p. Beata Ogunowska, p. Paulina Figiel-Gut, p. Urszula Gołda oraz p. Marek Dąbrowski

     • Polonez w Stolicy

      Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju uroczyście obchodziła Święto Niepodległości 11 listopada w Warszawie, biorąc udział w programie Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. Prezentowany taniec Polonez w strojach z epoki Księstwa Warszawskiego pod kierunkiem p. Dagmary Rawskiej Kwolik wzbudził zachwyt, podziw i wzruszenie oglądających nas warszawiaków i turystów z całego świata. Impreza dała możliwość wspólnego zatańczenia poloneza. Było to wspaniałym zakończeniem uroczystości 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

     • Szkoła do hymnu - także u nas!

      Narodowe Święto Niepodległości to jedna z okazji w ciągu roku, by w szczególny sposób okazać patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny. Aby uczcić ten wyjątkowy czas, nasza szkoła dołączyła do wielu innych placówek, które w ramach akcji Szkoła do hymnu podjęły się wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, co w tym roku zaplanowano na dzień 10. listopada o symbolicznej godzinie 11:11.W akcji wzięli udział uczniowie klas I wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami.

     • 104. rocznica odzyskania niepodległości z udziałem uczniów I LO

      Biało-czerwone flagi, poczty sztandarowe i wyjątkowe brzmienia „Mazurka Dąbrowskiego”… Tego nie mogło zabraknąć podczas lokalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości na szczeblu miasta. Nie zabrakło także naszych uczniów, którzy w wieloraki sposób włączyli się w świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania wolności przez Polskę. Delegacja członków Samorządu Uczniowskiego uczestniczyła we mszy świętej w intencji Ojczyzny. Wśród wielu pocztów sztandarowych można było dostrzec i naszych przedstawicieli. W uroczystym pochodzie nastąpiło przejście pod pomnik Tadeusza Kościuszki, patrona szkoły, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Na szczególną uwagę zasługuje warta pełniona przy pomniku przez naszych uczniów, którzy wyjątkowo uświetnili uroczystość w strojach żołnierzy i krakowiaków. Opiekunami uczniów podczas niniejszych uroczystości byli: p. Anna Kolarz, p. Agata Iwan, p. Magdalena Smak

     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Busko-Zdrój

      Mamy oficjalne wyniki!

      To właśnie dzisiaj do naszej szkoły dotarły informacje z miejskiego ratusza na temat wyników wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Według oficjalnych danych w wyniku głosowania, które odbyło się w poprzedni piątek, wśród członków rady znajdą się nasi reprezentanci, a są nimi: Tomasz Sekułowicz (3 G), Weronika Bańka (3 C) oraz Oliwier Wiekiera (4 B). Gratulujemy! Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim kandydatom, członkom MRMiGBZ życzymy owocnych pracy oraz wspaniałych doświadczeń! Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dnia niniejszych wyborów, które dla zdecydowanej większości uczniów naszej szkoły były pierwszą okazją do spełnienia obywatelskiego obowiązku i wzięcia udziału w głosowaniu.

     • Ogłoszenie!

      Serdecznie zapraszamy na spotkanie Stowarzyszenia wychowanków Liceum 5 listopada (sobota) o godzinie 17.00. Wejście od strony starego budynku.Celem spotkanie jest reaktywacja Stowarzyszenia i powołanie nowego zarządu, sprawy zjazdowe.

     • Konferencja Naukowa

      W drugiej połowie października nauczyciel historii naszego Liceum – Grzegorz Wilk-Jakubowski, wziął udział w X Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Krajowy i globalny wymiar sytuacji kryzysowych. Wyzwania w sferze bezpieczeństwa, ekonomii, pedagogiki i psychologii”. Jako uczestnik tego wydarzenia nie tylko objął przewodnictwo w jednej z sesji plenarnych, lecz także wygłosił wystąpienie zamykające dwa dni obrad. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Staropolską Akademię Nauk Stosowanych we współpracy z zagranicznymi uczelniami z Turcji, Słowenii, Słowacji oraz Łotwy. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął m.in. Świętokrzyski Kurator Oświaty – Kazimierz Mądzik. Pokłosiem konferencji będzie monografia naukowa, w której zamieszczony zostanie rozdział pt. Historia systemu zarządzania kryzysowego w Polsce afiliowany na rzecz naszego Liceum.

     • Ogłoszenie dla Absolwentów!

      Uprzejmie informujemy, ze w dniu 29 października 2022 w godz. 17.00-19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjno-wyborcze Stowarzyszenia Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju w związku ze zbliżającym się kolejnym jubileuszem szkoły. Wszystkich zainteresowanych Absolwentów naszego Liceum, starszych i młodszych gorąco zapraszamy na spotkanie!

     • „Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

      Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

    • Święto Edukacji i ślubowanie nowych uczniów.
     • Święto Edukacji i ślubowanie nowych uczniów.

      Dnia 13 października w naszej szkole odbyło się ważne wydarzenie o dwojakim charakterze. Tego dnia bowiem nie tylko świętowaliśmy obchody Dnia Edukacji Narodowej, ale również uczestniczyliśmy w uroczystym ślubowaniu klas pierwszych, dzięki czemu w poczet uczniów naszej szkoły dołączyły nowe osoby. Podczas uroczystości poza Dyrekcją i przedstawicielami Grona Pedagogicznego obecni byli m.in. Pan Jerzy Kolarz - buski starosta, Pani Renata Krzemień - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz Pan Wojciech Ozgowicz - przewodniczący rady rodziców. Przy okazji tak ważnego święta wybranym nauczycielom wręczono nagrody dyrektora oraz nagrodę starosty.Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy czas, by podziękować nauczycielom za trud włożony w nauczanie młodych ludzi.

     • Z wizytą w Sejmie

      nia 11 października 2022 r. klasa 3A na zaproszenie Posła Czesława Siekierskiego uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, której atrakcją było zwiedzanie Sejmu RP. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć salę posiedzeń posłów oraz sektor przeznaczony dla dziennikarzy. Po zwiedzaniu uczestniczyli w obiedzie w sejmowej restauracji. Doświadczenia wyniesione z tej wycieczki będą na pewno długo pamiętane.

     • Projekt Krokus

      Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. W poprzedniej edycji projektu (2021/2022) wzięło udział prawie 48000 uczniów z 573 szkół.

      W ramach Projektu Krokus uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedzają lekcje i zajęcia pozalekcyjne podczas których uczestnicy dowiadują się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście. W tym roku w Projekt zaangażowali się uczniowie klasy 3A pod bacznym okiem nauczycielek: Małgorzaty Bidzińskiej i Małgorzaty Grabskiej.

  • Facebook


  • Partnerzy

  • Librus Synergia
  • Zintegrowana Platforma Edukacyjna

   • Zintegrowana Platforma Edukacyjna
  • ZADANIA REALIZOWANE Z BUDŻETU PAŃSTWA LUB PAŃSTWOWYCH FUNDUSZY CELOWYCH

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

  • BIP I LO

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 25.04.2024
  • Kontakty

   • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju
   • +48 41 378 36 53
   • al. Mickiewicza 13 28-100 Busko-Zdrój Poland
   • +48 41 378 35 47
   • e-mail: iod@powiat.busko.pl
  • Logowanie