Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

W szkole zrealizowano zadania do Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnioctwa 2.0 na lata 2021-2025". Program dofinansowano ze środków budżetu Państwa.

Archipelag Skarbów

W szkole zrealizowano program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów w ramach projektu Profilaktyka w każdą pogodę, dofinansowanego ze środków budżetu Państwa Społeczna odpowiedzialność nauki. (klik)

Poznaj Polskę

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę zrealizowano dla młodzieży wycieczkę do Krakowa dofinansowaną z budżetu państwa. Wartość dofinansowania wyniosła 5 000 zł a całkowita wartość zadania to 6 250 zł. Celem zadania było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Młodzież zwiedziła Zamek Królewski na Wawelu (w tym Sztuka Wschodu. Namioty Królewskie), Muzeum Narodowe Galerię Sztuki Polskiej XIX w., Bazylikę Franciszkanów oraz Kościół św. Anny. Odbył się także spacer po Śródmieściu połączony z wykładem dotyczącym historii miasta.

Aktywna tablica na lata 2020-2024

W ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 - „Aktywna tablica” nasza szkoła dostała dofinansowanie na zakup tablicy interaktywnej, projektora i dwóch laptopów.

Szczegóły na stronie: https://www.powiat.busko.pl