• Matura 2024 - informacje

EGZAMINY PISEMNE

Czytanie list zdających odbywać się będzie przed wejściem do starego budynku szkoły (przy pomniku T. Kościuszki). Zdający wraz z nauczycielem udają się do sali, w której odbywa się egzamin.

Egzaminy poranne:
            - godz. 8.15 - trzy pierwsze dni oraz dni, w których odbywają się egzaminy z przedmiotów: j. polski rozszerzony, matematyka rozszerzona, j. angielski rozszerzony i dwujęzyczny, biologia,
            - godz. 8.30 - dni, w których odbywają się pozostałe egzaminy.

• Składki na Radę Rodziców

Witamy,

pragniemy poinformować, że wysokość składek na Radę Rodziców roku szkolnym 2023/24 wynoszą:

klasy pierwsze 150,00 PLN

klasy drugie 100,00 PLN

klasy trzecie 75,00 PLN

klasy czwarte 50,00 PLN.

Drugie i kolejne dziecko będące uczniem naszej szkoły 50% powyższej kwoty.

Składki można przekazywać:osobiście wychowawcy, przelewem (podając imię, nazwisko, klasę) na numer konta Rady Rodziców: 76 8517 0007 0010 0198 1313 0014

• Zebranie z rodzicami uczniów klas I

Szanowni Państwo,

zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych na Zebranie z Rodzicami, które odbędzie się 7 września 2023 r. (czwartek):

– godz. 17.00 - klasy 1A, 1B, 1C, 1D,

– godz. 17.30 - klasy 1E, 1F, 1G, 1H, 1L.

Pierwsza część spotkania odbędzie się w sali teatralnej (stary budynek szkoły) z Dyrekcją, Wychowawcami i Pedagogiem szkolnym. Następnie Rodzice odbędą spotkania z Wychowawcami w salach.

• Uwaga tegoroczni maturzyści!

Szanowni Maturzyści, po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego zapraszamy w najbliższy piątek tj. 07.07.2023 r. o godz. 12.00 do sali nr 12 w starym budynku szkoły. Zaświadczenia będą wręczane przez wychowawców. Prosimy mieć ze sobą dowód tożsamości. W plikach szkoły zamieszczony jest wzór upoważnienia do odbioru dokumentu przez inną osobę. Bez dostarczenia stosownego upoważnienia szkoła nie może wydać zaświadczenia. Wejście do szkoły przez stary budynek (od strony pomnika T. Kościuszki).
            Z poważaniem, Dyrekcja I LO

• Podziękowania

Stowarzyszenie Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju oraz Dyrekcja szkoły pragną złożyć serdeczne podziękowania tym, którzy mieli udział w organizacji X Zjazdu Absolwentów i obchodów 105-lecia I LO. Podziękowania kierujemy do wszystkich podmiotów sprawujących Honorowy Patronat, Sponsorów, Partnerów i Patronów Medialnych.

• Zaczynamy wakacje :)

Dzień zakończenia roku szkolnego to jedna ze szczególnych okoliczności szczególnie wyczekiwana przez uczniów. Dokładnie dzisiaj w obecności Dyrekcji i Grona Pedagogicznego, przedstawicieli Powiatu Buskiego i Rady Rodziców podsumowaliśmy minione 10 miesięcy jako czas intensywnej nauki i pracy, własnych zmagań, sukcesów i ważnych doświadczeń. Gratulujemy wszystkim uczniom, zwłaszcza tym, którzy uzyskali świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz otrzymali nagrody i dyplomy będące symbolicznym wyróżnieniem ich szczególnych działań. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszej uroczystości, jednocześnie życząc udanych, wypełnionych odpoczynkiem wakacji. Do zobaczenia!

• Metamorfoza sklepiku szkolnego

W ostatnich tygodniach uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w odnowienie sklepiku szkolnego. Inicjatywę zgłosili członkowie Rady Rodziców naszego LO. Jeszcze w styczniu 2023 ogłosiła ona konkurs dla uczniów na projekt renowacji przestrzeni szkolnej. Po uważniej analizie zgłoszonych pomysłów Rada Rodziców zdecydowała o przeprowadzeniu remontu szkolnego sklepiku. Pod czujnym okiem pani Magdaleny Mierzwy-Hudyki z RR i opieką pani Małgorzaty Grabskiej zainteresowani udziałem w projekcie uczniowie z klas 3E, 3A, 1G, 1H i 3G tynkowali, gruntowali i malowali, a efekty przeszły ich najśmielsze oczekiwania. Gratulujemy wszystkim zaangażowania i mamy nadzieję, że odnowiony sklepik stanie się przystępnym miejscem dla każdego z nas. Jesteście megafajni

• X Zjazd Absolwentów

🎓Szanowni Absolwenci👩‍🎓🧑‍🎓

Jesteśmy gotowi na Wasze przybycie 🙂

Serdecznie zapraszamy na X Zjazd Absolwentów I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju 🎓

Program imprezy: https://lo1busko.edupage.org/a/zjazd-absolwentow-2023

• Uroczyste zakończenie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Dnia 5.06.2023 w Pałacu Staszica (siedzibie PAN) w Warszawie odbył się koncert z okazji zakończenia LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W uroczystości wręczenia nagród laureatom uczestniczyła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju ALICJA ORKISZ wraz ze swą opiekunką-nauczycielką języka polskiego Jolantą Łukasik. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w Sali Lustrzanej w obecności przewodniczących KG OLIJP: prof. Tomasza Chachulskiego, prof. Teresy Kostkiewiczowej i prof. Teresy Dobrzyńskiej-Janusz oraz zaproszonych gości (m.in przedstawicieli Premiera RP, Ministra Edukacji, PAN-u). Alicja Orkisz to tegoroczna absolwentka naszego liceum, która dzięki tytułowi laureata OLIJP zdobyła indeks na wydział humanistyczny wybranej uczelni wyższej oraz stypendium naukowe.

• Wygrana w Konkursie Filmowym

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wygrali Konkurs Filmowy na symulację mediacji rówieśniczej - M jak mediacja = (komu?)nikacja w szkole organizowany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Zadaniem grupy mediacyjnej w ramach konkursu było odtworzenie sytuacji, jaka mogłaby wydarzyć się między skłóconymi uczniami, którzy krok po kroku dążą do porozumienia w toku mediacji.

• UWAGA PILNE!!!

ZE WZGLĘDU NA DUŻE ZAINTERESOWANIE BALEM,

TERMIN ZAPISÓW PRZEDŁUŻAMY DO DNIA 8.06.2023.

WPŁATY W WYSOKOŚCI 280 ZŁ (od osoby) NALEŻY DOKONAĆ NA PONIŻSZE KONTO:

87 8480 0004 2001 0007 5226 0001

• Zintegrowana Platforma Edukacyjna