• Światowy Dzień Liczby π

      14 marca obchodzony jest jako Światowy Dzień Liczby π, ale także jest to dzień urodzenia Alberta Einsteina. Liczba π ≈ 3,1415… zwana inaczej „ludolfiną” jest stałą matematyczną określaną jako stosunek długości okręgu do długości jego średnicy.

      W dniu 14 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się I etap Powiatowego Konkursu Matematycznego „Zostań Mistrzem Królowej Nauk”. W konkursie wzięło udział 35 uczniów. Uczniowie rozwiązywali zadania w formie quizu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięcioro uczniów: Natalia Polniak, Damian Stachowicz, Jakub Cieślak, Marek Płachta, Julia Maderak. Drugi etap konkursu odbędzie się w kwietniu.

     • X Zjazd Absolwentów

      UWAGA PILNE!

      Informujemy, że miejsca na Bal Absolwentów można rezerwować do 1 czerwca.

      Cena biletu wynosi 280 zł za osobę.

      Wpłaty można dokonać na niżej podane konto Stowarzyszenia;

      Nr Konta: 87 8480 0004 2001 0007 5226 0001

      W tytule należy wpisać: Imię i nazwisko oraz rok matury.

      Wpisowe na zjazd w kwocie 20zł należy wpłacić na ten sam nr konta.

     • Zagościła u nas Mistrzyni Szymborska...

      Ponieważ obecny rok 2023 został ogłoszony Rokiem Wisławy Szymborskiej z racji 100. rocznicy jej urodzin, nasza szkoła jako jedna z wielu w kraju przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Mistrzyni Szymborska. Uczniowie we współpracy z nauczycielami podejmą się realizacji działań o charakterze kulturalnym, które ułatwią rozpoznanie życia i twórczości Poetki, a tę naprawdę warto znać.Zachęcamy do zapoznania się z gazetką poświęconą ciekawostkom o polskiej Noblistce, zaś w kolejnych tygodniach będziemy informować o następnych działaniach.

     • Mamy Młodzieżowych Organizatorów Sportu Szkolnego Związku Sportowego!

      W dniu 16.02 w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące zakończenie przedsięwzięcia „Kształcenie animatorów sportu szkolnego”. Celem było przygotowanie grupy młodzieży do przygotowania do pomocy przy organizacji imprez odbywających się w ramach Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Legitymacje zostały wręczone przez panią dyrektor Ewelinę Szymczyk-Krzemińską. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe koszulki z logotypami. Zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzone były przez nauczycieli WF-u Panią Dagmarę Rawską-Kwolik i Pana Pawła Syczuka. Organizatorem przedsięwzięcia był Szkolny Związek Sportowy. Finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

     •  ILO dla WOŚP!

      Dokładnie 29.01.2023 r. czyli w dzień 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nastąpiło rozliczenie Sztabowej Puszki Stacjonarnej, która w tym roku funkcjonowała w naszej szkole. Udało się nam zebrać kwotę 1528, 20 zł! Zgodnie z tegorocznym założeniem WOŚP środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do specjalistycznych badań niezbędnych w walce z sepsą. Wszystkim zaangażowanym osobom i darczyńcom dziękujemy za udział w akcji - złożone datki i serdeczne wsparcie. Szczególne podziękowania za współpracę kierujemy do Pani Grażyny Kopacz-Sowy, która jest koordynatorem buskiego sztabu WOŚP.

     • 27 stycznia- Międzynarodowy Dzień pamięci o Ofiarach Holokaustu w naszej szkole.

      27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ich liczba szacowana jest na 5-6 milionów, co samo w sobie budzi przerażenie. Wielka machina zła i nienawiści, jaka działała podczas II wojny światowej, powinna budzić odrazę i gniew oraz być przestrogą dla przyszłych pokoleń. Nie wolno nam zapomnieć o milionach niewinnych, którzy ponieśli śmierć tylko ze względu na swoje pochodzenie. My, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, mamy świadomość, jak ważna lekcja płynie z historii i apelujemy, by pamięć o zamordowanych nie zniknęła. Warto pochylić się nad zmarłymi i zastanowić się, jak plan eksterminacji narodu mógł w ogóle dojść do skutku. Jako nowe pokolenie i przyszłość naszego kraju musimy starać się nigdy nie dopuścić, aby strach wziął nas w swoje władanie i by rozsądek oraz empatia zawsze były na priorytetowym miejscu.

     • Gramy z WOŚP-em!

      Wielkimi krokami zbliża się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I my włączyliśmy się do tej akcji, zgłaszając szkołę do zbiórki w formie Sztabowej Puszki Stacjonarnej. WOŚP-owa skarbonka do dn. 27.01.2023 r. będzie znajdowała się w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do udziału w tej ogólnokrajowej zrzutce i przypominamy, że tegoroczna edycja, która przebiega pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą!, wyjątkowo ma na celu pomoc nie tylko najmłodszym, ale wszystkim - bez względu na wiek.

     • Niebieski Poniedziałek

      BLUE MONDAY to rzekomo najbardziej depresyjny dzień w roku, który przypada na trzeci poniedziałek stycznia (w tym roku 16 stycznia). Aby umilić ten dzień, Samorząd Szkolny przygotował dla uczniów i nauczycieli kilka niespodzianek. Rano rozdawane były motywujące cytaty, a na długiej przerwie na hali sportowej odbyła się roztańczona przerwa. Warto dodać, że elementem wprowadzającym w optymistyczny klimat tego dnia był również niebieski ubiór.

     • Wesołych Świąt

      Wszystkiego co dobre i miłe, szczęśliwe i radosne, niech będzie bliskie i trwałe w Święta Bożego Narodzenia, a zegar Nowego Roku niech odmierza tylko pomyślne godziny. Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia ora prezentu większego od choinki w imieniu Rady Rodziców życzy Wojciech Ozgowicz.

      A Nowy Rok 2023 niech spełni wszystkie plany i marzenia Profesorów, pracowników I Liceum Ogólnokształcącego, Uczniów oraz Rodziców !

     • Czas świętowania – czas pomagania

      Przedświąteczny czas sprzyja myśleniu o osobach potrzebujących pomocy. A nasi uczniowie od myślenia przechodzą do czynów. I świetnie widać to po ilości akcji charytatywnych i zbiórek na rzecz potrzebujących, w których biorą udział. Było ich naprawdę wiele. Już sam dzień Świętego Mikołaja, jak na ten wyjątkowy dzień przystało, był okazją do wręczenia upominków przygotowanych przez poszczególne klasy dla uczniów SOSW w Broninie.

     • XVI Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej

      Dnia 25 listopada 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki odbył się XVI Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej, której organizatorami były nauczycielki języka polskiego p. Aleksandra Bucka i p. Jolanta Łukasik.

      W imprezie uczestniczyło 14 wokalistów ze szkół województwa świętokrzyskiego (LO im. M. Curie- Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej, III LO w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku-Zdroju, Technikum nr1 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Busku- Zdroju, III LO im. C.K. Norwida w Kielcach, Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu, I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju).

  • Facebook


  • Partnerzy

  • Librus Synergia
  • Zintegrowana Platforma Edukacyjna

   • Zintegrowana Platforma Edukacyjna
  • ZADANIA REALIZOWANE Z BUDŻETU PAŃSTWA LUB PAŃSTWOWYCH FUNDUSZY CELOWYCH

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

  • BIP I LO

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 25.04.2024
  • Kontakty

   • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju
   • +48 41 378 36 53
   • al. Mickiewicza 13 28-100 Busko-Zdrój Poland
   • +48 41 378 35 47
   • e-mail: iod@powiat.busko.pl
  • Logowanie